Budowa budynku nowej udojni karuzelowej i modernizacji obecnej hali udojowej w Górznie - oferty do 27.11.2024 r.- odpowiedzi
OGŁOSZENIE O PRZETARGU
w trybie art. 701 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 2024 r. poz. 1061) zapraszamy do udziału w przetargu na zadanie: „ Budowa budynku nowej udojni karuzelowej i modernizacji obecnej hali udojowej w Górznie” – termin składania ofert: do dnia 12.11.2024 r. godz. 10.00.
Uwaga! Termin złożenia ofert został przedłużony do dnia 27. 11. 2024 r. do godz. 10.00.
Termin wniesienia wadium 22.11.2024 r. do godziny 9:00
Termin wykonania: do 30.06.2025 r. lub inny zaproponowany przez oferenta.
Zastrzegamy sobie możliwość przyjmowania ofert po wyznaczonym terminie, jeśli nie wpłynie żadna oferta lub otrzymane oferty nie będą spełniały wymogów.
Uwaga: Kosztorysy należy traktować jako pomocnicze, a zakres prac należy określic w oparciu o projekty budowlane.
Zaleca się aby Oferent zgromadził wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty, a zwłaszcza zapoznał się ze stanem obiektów.
Do pobrania:
- warunki przetargu
- przedmiar robót modernizacja istniejącej hali 1,2,3
- przedmiar robót budowa nowej hali 1,2,3,4
- projekt modernizacji istniejącej hali
- projekt budowy nowej hali
- wytyczne Dairymaster
- druk oferty
- projekt umowy
- projekt zagospodarowania terenu
- oświadczenie
Odpowiedzi na pytania do zamówienia:
1. Czy wadium można wnieść w formie gwarancji ubezpieczeniowej zapłaty wadium lub poręczenia udzielanego przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości?
Odp. Wadium może być w formie gwarancji ubezpieczeniowej zapłaty wadium lub poręczenia udzielanego przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Należy pamiętać, aby w druku oferty uzupełnić informację o tej formie wniesienia wadium.
2. Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie będzie twierdząca, proszę o informację czy taki dokument można przygotować w formie elektronicznej z kwalifikowanym podpisem elektronicznym Gwaranta?
Odp. Tak, dokument może być w formie elektronicznej z kwalifikowanym podpisem elektronicznym Gwaranta. Dokument taki uwierzytelniony za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego/kwalifikowanej pieczęci elektronicznej, należy złożyć w takiej formie, w jakiej został uwierzytelniony, aby jednoznacznie istniała możliwość weryfikacji tego uwierzytelnienia
3. Czy taki dokument można przygotować na okres dłuższy niż 35-cio dniowy okres związania ofertą?
Odp. Na okres dłuższy można, byle nie krótszy.
4. Czy Zamawiający dopuszcza zmiany w projekcie, nawet takie, które wymagałyby zmiany pozwolenia na budowę?
Odp. Tak Zamawiający dopuszcza zmiany w projekcie, które należy zaproponować i omówić na etapie składania oferty. Wykonanie dokumentacji oraz uzyskanie stosowych pozwoleń leży po stronie Wykonawcy.
5. Czy nad istniejącą częścią hali udojowej należy wymienić pokrycie dachu?
Odp. Tak nad istniejącą częścią hali udojowej należy uwzględnić wymianę pokrycia dachu.
6. Czy Zamawiający dopuszcza przeprojektowanie dachu obiektów, zamiast dwóch dachów na osobnych budynkach, proponuje się jeden wspólny dach?
Odp. Tak Zamawiający dopuszcza przykrycie istniejącego i nowobudowanego budynku jednym dachem pod warunkiem przygotowania stosowych dokumentów, obliczeń i konsultacji z inspektorem nadzoru i projektantem.
7. Czy zamawiający dopuszcza zmianę źródła ogrzewania?
Odp. Tak zamawiający dopuszcza zmianę źródła ogrzewania zamiast projektowanej pompy ciepła. Należy wówczas przedstawić konkretną propozycję.
8. Występują niezgodności pozycji katalogowych pomiędzy wskazaną normą w przedmiarze, min. KNR 0-17 oraz KNR 0-33, które w powszechnie stosowanych programach kosztorysowych tj. NORMA-PRO i NORMA Expert występują pod innym nazewnictwem np. KNR AT.
Czy w składanych do oferty kosztorysach możemy wprowadzać zmiany w stosunku do załączonych przedmiarów w zakresie doboru katalogów, zmian ilościowych w przedmiarach oraz dołożenia pozycji w naszej ocenie niezbędnych do wykonania prac?
Odp. Z uwagi, iż przedmiar nie należy do katalogu dokumentów opisujących przedmiot zamówienia, a roboty budowlane należy wyceniać na podstawie dokumentacji projektowej oraz STWiOR, Wykonawca może zastosować do wyceny robót analogiczne katalogi odpowiadające katalogom wskazanym w przedmiarze, lecz przynależne dla zastosowanego przez Wykonawcę oprogramowania kosztorysowego.
9. Czy w składanych do oferty kosztorysach możemy wprowadzać zmiany w stosunku do załączonych przedmiarów w zakresie doboru katalogów, zmian ilościowych w przedmiarach oraz dołożenia pozycji w naszej ocenie niezbędnych do wykonania prac?
Odp. Zamawiający informuje, że wynagrodzenie za wykonane roboty jest wynagrodzeniem ryczałtowym, a ryzyko prawidłowej wyceny wszystkich robót wynikających z opisu przedmiotu zamówienia w celu kompletnego wykonania zamówienia spoczywa na Wykonawcy. Wobec powyższego udostępniony przedmiar robót należy traktować jako dokument pomocniczy do sporządzenia wyceny i Wykonawca ma prawo wprowadzać do niego zmiany w zakresie doboru katalogów oraz uzupełnień pozycji lub korekty ilościowej w przedmiarze wg własnego uznania.
10. W przedmiarze: Nowa_hala_roboty_konstrukcyjno-budowlane - kod CPV 45000000-7 w poz.83 podano wymiar bramy 4,0 x 3,5. Natomiast na rysunku: DEST24439 (branża budowlana) podano wymiar 6,0 x 3,5.
Pytanie: jaki wymiar nas obowiązuje. Jednocześnie prosimy o podanie parametrów bramy (typ: segmentowa, rolowana, mechanizm napędu, RAL, Współcz. K, konstrukcja ramy)
Odp. Brama 4 x 3,5 zgodnie z rysunkiem konstrukcyjnym wykonawczym kolor biały, panelowa z „okienkami” jak na rysunku.
11. W przedmiarze: Nowa_hala_roboty_konstrukcyjno-budowlane - kod CPV 45000000-7 _ jest dział: PŁYTA FUNDAMETOWA POD ZBIORNIK Z MLEKIEM - kod CPV 45223500-1. Natomiast załączono również przedmiar: plyta_pod_zbiornik_na_mleko.
Pytanie: jak do siebie mają się wymienione powyżej przedmiary ?
Odp. To jest płyta o wym. 4 x 6 gr. 40cm
12. Prosimy o podanie parametrów płyty warstwowej gr. 15 cm pokazanej na rys. nr. DEST24438
Odp. Płyty PIR 150 Kolor biały ,producent dowolny, blachy 0,5 i 0,4 mm, mogą być 0,5 i 0,5 mm
Ułożenie – rozwiązania systemowe , obróbki – rozwiązania systemowe.
13. W przedmiarze nie występują kurtyny oborowe przesuwne, prosimy o informację czy są w zakresie.
Odp. Tak są w zakresie.
14. W przedmiarze nie występują: zasobnik w.z. 3000 dm3, podgrzewacz c.w.u. 300 dm3, podgrzewacz c.w.u. 1000 dm3, a projekt branżowy nie wskazuje ich podłączenia do instalacji wody. Prosimy o informację, czy w ofercie należy ująć ich dostawę, montaż i podłączenie.
Odp. W zakresie realizacji należy ująć dostawę i montaż: zasobnika w.z. 3000 dm3; podgrzewacza c.w.u. 1000 dm3; podgrzewacza c.w.u. 300 dm3. Celem podgrzewania c.w.u w podgrzewaczach do wyboru Inwestora jest: zastosowanie podgrzewania elektrycznego w zasobnikach lub zastosowanie kotła wiszącego o mocy 30 kW zasilanego w gaz propan-butan z baterii 4 butli 33kg zlokalizowanych przy ścianie kotłowni.
15. W projekcie dot. budowy budynku udojni na rys. DEST24434 / PZT-01 oznaczony jest projektowany hydrant wraz z wodociągiem fi 200 mm. Przekazane przedmiary oraz projekty branży sanitarnej nie ujmują tego zakresu. Prosimy o informację, czy w ofercie powinniśmy ująć te prace, a jeśli tak, to także o przekazanie projektu.
Dodatkowo zgodnie z rys. DEST24434 / PZT-01 rurociąg zasilający hydrant przechodzi pod płytą fundamentową pod zbiorniki z mlekiem. Prosimy o potwierdzenie.
Odp. Zaznaczony hydrant jest hydrantem istniejącym na PZT-01 / cz. północna działki/ Rurociąg wodociągowy pod płytą fundamentową zasilający hydrant należy przebudować na odcinku ok. 10 m. Roboty te ująć w kosztorysie ofertowym zaś pod płytą biegnie kanalizacja fi 200 do likwidacji – dane ujęto w kosztorysach – PZT-01.
16. W przedmiarze: modernizacja_istniejacej_hali_-_przedmiar_sanitarne - Roboty instalacyjne branży sanitarnej : pomieszczenia biurowe i pomieszczenia zaplecza socjalnego – kod CPV 45330000-9 jest dział dotyczący kanalizacji zewnętrznej – Przebudowa kanalizacji deszczowej oraz Przyłącze kanalizacji technologicznej do budynku udojni. Przekazany projekt branży sanitarnej nie ujmuje wykonania tych prac. Kanalizacja deszczowa wskazana jest na PZT -01 dot. „Przebudowy istn. Budynku oraz budowy udojni w m. Górzno dla OHZ GARZYN Sp. z o.o.”
Prosimy o potwierdzenie zakresu zgodnie z przedmiarem i przekazanie projektu kanalizacji zewnętrznej.
Odp. Na planie realizacyjnym przewidziano zakres prac dotyczący budowy kanalizacji deszczowej
17. Przedmiar branży sanitarnej istniejącego budynku nie ujmuje montażu odpływów liniowych, czy należy ująć ich montaż ?
Odp.Jako, że odpływy liniowe przewidziane są dla odprowadzenia ścieków pochodzenia zwierzęcego nie zastosowano typowych odwodnień "deszczowych". Należy wykonać odwodnienia wg rozwiązania indywidualnego o szerokości odwodnienia 50 cm i głębokości min.40 cm przykryte rusztem o rozstawie rusztowin 4 cm z płaskownika o gr.5 mm. Ruszt wykonać z blach nierdzewnej.
18. Zgodnie z rys. DEST24434 / PZT-01 wykonujemy odcinek kanalizacji sanitarnej z zaprojektowanego budynku inwentarskiego – hali udojowej przez istniejący budynek biurowo-socjalno-inwentarski.
Wskazana lokalizacja kanalizacji sanitarnej nie pokrywa się z trasą kanalizacji sanitarnej w projektach branżowych nowego i istniejącego budynku.
Jednocześnie w lokalizacji studzienki kanalizacyjnej poza budynkiem (zgodnie z rysunkiem o nazwie „instalacja w.k” z projektu przebudowy istniejącego budynku) na rysunkach PZT nie dostrzegamy istniejącej infrastruktury, do której możemy się wpiąć. Prosimy o wskazanie postępowania.
Odp. Tak. Instalacja k.s. obu budynków posiada wspólny odpływ do zbiornika ścieków sanitarnych. Rozpatrując ułożenie rysunku - rzut k.s. w stosunku do rysunku - plan sytuacyjny należy rysunek "obrócić' o 180st. Wówczas odpływy będą prawidłowe.
19. Zwracamy się o podanie specyfikacji stacji uzdatniania wody.
Odp. Jeżeli chodzi o s.u.w dla uzdatniania wody w obiegu pomp ciepła (instalacja c.o) należy zastosować zmiękczanie wody kationitowe z regeneracją objętościwą złoza. Wydajność stacji 1,5 m3/h