Tel.: +48 65 536 60 50 sekretariat@garzyn.pl
garzyn KWR polski produkt
OHZ GARZYN Facebook OHZ GARZYN YouTube OHZ GARZYN Instagram

Nasza wisienka na torcie

2023-06-02

Nie będzie wielkim nadużyciem, gdy uznamy, że cała rzeczywistość w Ośrodku Hodowli Zarodowej w Garzynie kręci się wokół hodowli krów rasy HF.

Już w momencie planowania zasiewów, myślimy o menu naszych zwierząt, które każdego dnia wymagają z naszej strony wielu czynności, by ostatecznie móc oddać dużą ilość dobrego mleka.
Nie jest to jednak takie proste, ze względu na wielość równie ważnych czynników, często nakładających się na siebie.
Zaczyna się wszystko od genetyki, bo wydaje się być oczywistym, że dobry egzemplarz gwarantuje wysoką wydajność.
Następnie każda sztuka musi dobrze zjeść, gdy dodamy do tego wszelkie czynności związane z profilaktyką zdrowotną, dobrym odchowem, a na końcu zwrócimy uwagę na higienę udoju, to zobaczymy wiele działań, przy których bardzo wiele może się wydarzyć i nie jest tam trudno o błąd.
Te wszystkie czynności są dziełem pracowników Ośrodka Hodowli Zarodowej w Garzynie, dzięki którym dziś świętujemy kolejny sukces ogłoszony na IX Gali Mlecznej, organizowanej przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Jachrance.
To właśnie my, zdobyliśmy II miejsce w Polsce, w kategorii od 501- 1000 krów, przyznaną dla obory w Górznie, za średnią wydajność mleka na krowę w wysokości 13996 kg
Sukces ten traktujemy jak „wisienkę na torcie” , bo jest on wynikiem tego co robimy każdego dnia.

powrót do aktualności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X